Augalų sodinimas

Augalai sodinami tada, kai teritorija yra visiškai paruošta, o dirva įdirbta ir patręšta. Duobės medžiams iškasamos 70 cm, o krūmams - 50 cm gylio. Jei sodinama pavasarį, jos kasamos iš rudens, o jei rudenį - 3-4 savaites prieš sodinimą. Medelio maitinimo plotas turi būti ne mažesnis kaip 1 m2, o krūmo -0,5 m2. Sodinant didesnę krūmų grupę, kasama didelė duobė, o gyvatvorėms - 0,5-0,6 m pločio griovys, kiekvienai kitai eilei pridedama po 0,2-0,4 m (tai priklauso nuo sodinamo krūmo dydžio). Duobės dugnas kastuvu išpurenamas.
Sodinant medelius, netoli nuo duobės centro įkalamas kuolas medeliui pririšti, viduryje duobės padaromas atvežtos žemės kauburėlis, ant jo pastatomas medelis, šaknys ištiesinamos į šalis, tuomet pilama derlinga, puri žemė. Medelis lengvai pakeliamas ir papurtomas, o užpilta žemė apspaudžiama kojomis.
Pasodinto medelio šaknies kaklelis turi būti 5-15 cm virš žemės, smėlio dirvose - lygiai su žemės paviršiumi. Pagal duobės kraštus supilamas nedidelis pylimėlis ("lėkštė"), kad laistant nenutekėtų vanduo. Pakraščius galima mulčiuoti durpėmis, tuomet ilgiau laikysis drėgmė. Prie kuolo medelis rišamas minkštomis virvėmis dviejose vietose - kuolo viršuje ir apie 0,5 m nuo žemės, apsukant kuolą ir medelio liemenį aštuonetuku. Kuolas įkasamas iš vyraujančių vėjų pusės. 
Kiek sunkiau prigyja persodinti spygliuočiai medeliai. Juos reikia iškasti taip, kad kuo mažiau pažeistute šaknis, su žemėmis. Prieš tai spygliuočius patartina gerokai palaistyti. Iškastų medelių šaknis galima aprišti maišais, plėvele ar sudėti juos į nedideles dėžes.